Drakiáda s Modelklubem Mělník

Na modelářském letišti v Jelenicích létali draci z obchodů i vlastní výroby. Horkovzdušný balón kvůli silnému větru nevzlétl.

Modelklub Mělník ve spolupráci se sdružením Voda Jelenice o.s, pod patronací Městského úřadu v Mělníku, uspořádal v sobotu 1. října na modelářském letišti v Jelenicích Drakiádu spojenou s modelářským leteckým dnem.

Za pěkného podzimního počasí se do soutěže s draky přihlásilo 65 dětí, přišly také dvě stovky diváků. V průběhu odpoledne proběhla řada ukázek leteckých modelů – například akrobacie obřího leteckého modelu, aero vleky modelů, shoz bonbónů.

Účastníci si také mohli zastřílet na paintballové střelnici, prohlédnout vojenská historická vozidla, děti mohly soutěžit a zasportovat si při hrách uspořádaných DDM Mělník. Dámy měly možnost využít poradnu kosmetičky. Nechybělo občerstvení – brambory pečené v popelu.

Velkým lákadlem byl horkovzdušný balón, který však kvůli větrnému počasí nemohl vzlétnout. Na závěr na letišti přistál a později i odstartoval ULL letoun, který si mohli diváci prohlédnout hezky zblízka.

Létalo se s draky různých tvarů a velikostí – doma vyrobených i koupených. Na oblohu tak byla krásná podívaná. Děti dostaly za své výkony malou sladkost, drobné dárky, diplomy a dortíky – dráčky.

red