Dobročinný Fest podruhé

V ČR se koná mnoho akcí, které mají podpořit charitu a sociální projekty a zapojit jednotlivce, veřejnou správu i organizace a spolky do systému pomoci lidem v nouzi.

Za každý nový počin je nutné poděkovat, protože lidí, kteří potřebují materiálně, sociálně i finančně podpořit, je čím dál víc a každý projekt, který může pomoci, je vítán. A pokud se do jedné akce spojí zábava a charita tak, jak tomu bylo 22. července ve Lhotce u Mělníka, výsledek stojí za to.

Pod záštitou Sboru dobrovolných hasičů Lhotka se Dobročinný Fest – jak se tato akce jmenuje – konal na hřišti již podruhé. První ročník proběhl v roce 2016 a měl velký úspěch. Finanční prostředky z dobrovolného vstupného a prodeje výrobků klientů FOKUSU Praha, byly použity na další rozvoj této organizace.

V letošním roce putoval výtěžek nejen do Fokusu, (což je nestátní nezisková organizace, která se věnuje problematice lidí duševně nemocných a pomáhá jim zvládat život), ale polovina peněz byla věnována ještě malé Nikolce Čížkové, která trpí spinální svalovou atrofií.

Návštěvníky v areálu přivítal starosta obce Petr Pánek, poté předal slovo Tomáši Svobodovi, který spolu s dalšími členy SDH tuto akci připravil. Následovalo poděkování ředitele Centra Mělník a Povltaví Fokusu Praha Václava Vopata pořadatelům a hostům za finanční dar. Přítomní tak měli možnost dozvědět se něco málo o činnosti této neziskovky.

A jak bylo mj. řečeno na pódiu – je příjemné nejen dostávat, ale také dávat – předala vedoucí Komunitního týmu v Mělníku Lucie Pešáková malé Nikolce ručně šitou a vyšívanou deku s polštářkem, jako dar pracovníků a klientů Fokusu.

O podvečerní zábavu se postaral Radek Šlangal s muzikálovými melodiemi, ale večer už byl pod kontrolou takových kapel jako je Baťa a Kalábův něžný beat, Paravize a další.

Každý si jistě našel zábavu, která mu vyhovovala. Děti se zabavily na dětském hřišti, dospěláci měli možnost si vybrat z několika druhů pohoštění. Kromě toho se v místě nabízel prodej výrobků klientů Fokusu – dílny ROSA.

Shrnutí na závěr – díky SDH Lhotka, sponzorům a všem, kteří přišli podpořit dobrou věc – se Dobročinný Fest mimořádně povedl.

 

Dana Duchoslavová

Kristýna Krsková