Kraj předal žádosti o individuální dotace na zvýšení platů

Středočeský kraj předal 26. července Ministerstvu zdravotnictví žádosti o individuální dotace na zvýšení platů zdravotních sester

Žádosti o individuální dotace na zvýšení platů zdravotních sester předali ve středu 26. července pracovníci Odboru zdravotnictví Středočeského kraje na Ministerstvo zdravotnictví. Stalo se tak na základě výzvy, kterou vyhlásilo ministerstvo v polovině června letošního roku.

„O způsobu administrace žádostí způsobem hromadného podání individuálních žádostí o poskytnutí státní dotace na financování zvýšení odměňování zdravotnických pracovníků pracujících ve směnném nebo nepřetržitém provozu v rámci dotačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR rozhodla Rada kraje v minulém týdnu. Do pátku 21. června se nám formou individuálních dotací přihlásilo celkem 27 poskytovatelů zdravotní lůžkové péče pro celkem 15 982 pracovních úvazků, což představuje 42 832 000 korun,“ sdělil náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS) s tím, že již byly všechny předány Ministerstvu zdravotnictví k dalšímu zpracování.

Středočeský kraj, jak dále upřesnil, nyní vyčká na jeho rozhodnutí o jednotlivých dotacích, na které má ministerstvo maximálně 15 dnů. „Pokud kraj obdrží na svůj účet ze státního rozpočtu finanční prostředky, připraví promptně jednání mimořádného srpnového zastupitelstva kraje, které umožní po schválení smluv uzavíraných s jednotlivými poskytovateli lůžkové péče, individuální dotace cílovým příjemcům poskytnout,“ upřesnil náměstek Martin Kupka. Jakmile budou smlouvy podepsány, dojde také k rychlému přeposlání finanční dotace cílovým uživatelům.

Vyplacení mimořádné odměny zdravotním sestrám ve výši 2 tisíce korun už v srpnové výplatě je tak v tuto chvíli na rozhodnutí ředitelů poskytovatelů lůžkové péče. Zdravotní sestry středočeských nemocnic je dostanou, najdou-li na ně ředitelé peníze.