Den kraje v mělnickém muzeu

Již tradičně Regionální muzeum Mělník na Den Středočeského kraje, který proběhne tuto sobotu 28. října, opět otevře své expozice a výstavy za symbolické vstupné 1 Kč. A nabídka bude skutečně pestrá. Bude tak možno navštívit dlouhodobou výstavu „Z historie malé železnice“ s jezdícím vláčkem a dílnou ze stavebnice Merkur, samozřejmě expozici historických kočárků a dobových hraček či stálou expozici regionální historie a přírody.

Ve velkém sále bude k vidění výstava „Kyberprostor včera a dnes“. Nejenom děti ocení tvořivou dílničku, která bude probíhat přímo na výstavě kartonových modelů mladého mělnického modeláře Marka Suchého „Svět z kartonu“.

V muzejní kavárně, kde návštěvníci mohou příjemně posedět v atriu nebo na historických hradbách, zavoní chryzantémy. Od 14.30 mělnický pěstitel Jaroslav Hobík a jeho hosté Ing.Vítek Michálek a Ing. Luděk Laňar popovídají o starých ovocných odrůdách. Posluchači si mohou rovněž přinést své ovoce pro určení odrůdy. Součástí budou ukázky podzimní vazby – chryzantémy po našem.

A od 17 hodin zde proběhne jistě velmi zajímavá přednáška Miroslava Líra věnovaná významné osobnosti náboženských a kulturních dějin raného novověku „Svatý Ignác z Loyoly a jeho doba“. Tato přednáška věnovaná významné osobnosti náboženských a kulturních dějin raného novověku může pomoci lépe pochopit atmosféru 1. poloviny 16. století, do které jako významný mezník spadá i počátek německé reformace právě před 500 lety vystoupením Martina Luthera roku 1517.

mar