V Kanině se rodí nová tradice

Blíží se léto a s ním i festivaly pod širým nebem. V poslední době to však není pouze výsadou měst, ale stále více se zapojují i menší obce. Je to opět další příspěvek k oživení společenského života v těchto lokalitách. Obec Kanina nacházející se v těsné blízkosti romantického Kokořínska je známa mimo jiné Odborným učilištěm pro vzdělávání žáků se zdravotním handicapem.

Právě zde v jeho areálu se uskuteční 1. ročník „Kont@kt festivalu“ pro zdaleka nejenom přátele této školy, žáky a její absolventy. Bude to setkání všech, kteří chtějí navázat kontakt k

vzájemnému porozumění. A tak tento pátek 25. května od 14 až do 20 hodin zde zavládne čirý ruch a skutečně pestrý kulturní program. Nejprve své umění předvedou žáci Pražské taneční konzervatoře a střední odborné školy, dále zahraje charismatický písničkář původem z Těšínska s krví Valacha zvaný JEŽÍŠEK, jenž svou tvorbou a kytarou hladí i odkrývá lidskou duši. Ten vystoupí potom ještě společně s harmonikářem Michalem Fauserem. Z Mělníka dorazí Petr „Baťa“ Kundrát se svými písničkami, které dokáží rovněž pohladit a kapela 5Dimenze se skvělou zpěvačkou Lenkou Ducháčkovou. Představí se i seskupení Padlý jasan a chybět nebude ani divadelní představení loutkáře, ale i písničkáře Rudy Hancvencla To, a další soutěže, hry i tvořivé dílny určitě zaujmou ty nejmladší návštěvníky.

Chybět však nebudou ani další zajímavosti jako sokolník, kamenická dílna, keramika, textilní a šperkařské výrobky, bude možno ochutnat dobrou medovinu a vše provoní Petržílkova levandule.

A tak věřme, že se zrodí nová tradice kde se budou setkávat ti, kteří dokáží navázat kontakt mezi sebou a název tohoto festivalu se stane určitým symbolem vzájemného porozumění.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter