Den bezpečnosti

Letos poprvé proběhl Den bezpečnosti v Kralupech nad Vltavou.

První ročník preventivní akce Den bezpečnosti se uskutečnil v červnu na pravém břehu řeky Vltavy, kde policisté, hasiči a záchranáři předvedli svou nejnovější techniku a ukázky své práce.

K vidění bylo například policejní kolo, čtyřkolka, tzv. Schengenbus, policejní člun Marine, policejní vodní skútr a mnoho dalšího. Nejen děti, ale i dospělé, upoutala ukázka policejních psovodů s čtyřnohými pomocníky, či ukázka práce pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Návštěvníci si mohli pomocí tzv. alkoholových a drogových brýlí vyzkoušet, jak se cítí člověk pod vlivem alkoholu nebo drog. Pod odborným dozorem se zkoušelo poskytnutí první pomoci a zájemci získali mnoho cenných informací z oblasti prevence.

Součástí dne bylo také forenzní značení jízdních kol, jako moderní způsob ochrany před krádeží, kterou mnozí návštěvníci využili a své kolo si nechali označit a zaevidovat.

Den bezpečnosti byl organizován v rámci projektu „Bezpečné Kralupy nad Vltavou“, který je společným projektem Policie ČR, města, městské policie a dalších subjektů z oblasti bezpečnosti a sociální oblasti.

I vzhledem ke krásnému počasí se den vydařil, děti odcházely plné dojmů a zážitků.

por. Mgr. Markéta Johnová tisková mluvčí PČR Mělník