Test odolnosti 2017 – na Kokořínsku se konal již 8. ročník extrémního závodu

V ranních hodinách 22. června se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu „Test odolnosti 2017“ na Územním odboru policie Mělník, kde vedení mělnické policie a města Mělník zahájilo tento náročný závod.

Starosta města MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko, popřáli všem mnoho úspěchů v soutěži.

Letos se akce zúčastnilo 19 družstev mužů a 8 družstev žen. Na startu se sešli nejen reprezentanti policie z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i z krajského ředitelství Ústeckého a Moravskoslezského, a také policisté z Prahy.

Zastoupení zde měli také hasiči z Mělníka a mělnická městská policie. Svůj tým sestavil, již podruhé, také náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Jan Ptáček.

Startovalo se jako každoročně z Romanova u Mšena. Cíl závodu byl na parkovišti pod hradem Kokořínem. Pětičlenné týmy se pohybovaly po trati dlouhé zhruba dvaadvacet kilometrů, kde na závodníky čekalo 19 stanovišť. Ženy absolvovaly poloviční trasu. Úkoly na jednotlivých úsecích byly složeny ze zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu a podobně.

Ve večerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Vzhledem k náročnosti trati, podmínkám a hlavně velmi teplému počasí, byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

 

Ženy:

1. Územní odbor P ČR Kolín

2. Územní odbor P ČR Mělník

3. Hasičský záchranný sbor ŠKODA AUTO, a.s. Mladá Boleslav

 

Muži:

1. Stálá pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje

2. Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Středočeského kraje

3. Hasičský záchranný sbor Mělník

Ceny třem nejlepším týmům v obou kategoriích předali: náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Jan Ptáček, vedoucí Územního odboru P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko a starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš

Velký dík soutěžících patří všem, kteří se na zajištění celého závodu intenzivně podíleli. Bez jejich nadšení by se tato akce nemohla uskutečnit.

Poděkování patří i partnerům, kteří pořadatelům poskytli pro nejlepší týmy věcné dary, jsou to:

město Mělník

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

bar Cihelna Mělník

 

por. Mgr. Markéta Johnová

tisková mluvčí PČR Mělník

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter