Cyklotrek opět prověří zdatnost i orientaci

První říjnovou se uskuteční tradiční již 28. podzimní Cyklotrek. Tato akce se koná vždy na jaře a na podzim. Start i cíl bude koupališti ve Mšeně. Společný je start, cíl a závěrečné posezení, trasu jedou účastníci v malých skupinách (obvykle 2–6 lidí). Připraveno je 30 stano-višť na zajímavých místech Kokořínska. Zde budou ukryty kleště pro označení kontrolního lístku. K jejich nalezení slouží zadaný orientační bod (výrazný strom apod.), azimut a vzdále-nost, ve které je třeba hledat. Podle náročnosti mají stanoviště různou bodovou hodnotu. Prémiové body je pak možné získat například za navštívení všech vrcholů, studánek apod. Vypsány jsou kategorie Chrti a Romantici.

Chrti na horských či trekových kolech pojedou na čas a podle počtu získaných bodů se vyhlásí vítěz, jenž obdrží náležitou odměnu.

Romantici, kteří mohou na rozdíl od Chrtů použít i elektrokolo, se naopak budou kochat romantickou krajinou a udělají si tak výlet. Proto v této kategorií se vítěz vylosuje a obdrží symbolickou cenu. Na start se závodníci postaví v 9 hodin konec závodu se předpokládá na 17. hodinu. Na ty, kdo dojedou bude čekat malé občerstvení, ti ostatní mají smůlu…

mar