Cyklostezka u Kralup n.V. by mohla být hotova do podzimu 2020

Kralupy n.V. (Mělnicko, ČTK) – Cyklostezka mezi Kralupy nad Vltavou a Zákolany by mohla být hotova do podzimu 2020. V druhé polovině letošního roku chce kralupská radnice vypsat tendr, uvedl na dotaz ČTK místostarosta Kralup nad Vltavou Libor Lesák (ODS). Jde o investici za necelých 30 milionů korun, většinu nákladů má pokrýt evropská dotace, zbytek doplatí obce, jejichž katastrem cyklostezka povede, tedy Zákolany Otvovice a Kralupy nad Vltavou.

„Letos bychom ještě chtěli vybrat dodavatele, hned poté by mohly následovat přípravné práce, přičemž ty hlavní povrchy by se začaly pokládat na jaře příštího roku,“ uvedl Lesák.

Příprava projektu trvá už řadu let. Komplikovaly ji mimo jiné pozemkové vztahy. „Vzhledem k tomu, že většina pozemků patřila soukromým vlastníkům, trvalo opravdu hodně dlouhou dobu, než jsme získali veškeré souhlasy spojené se stavbou, případně s možností pozemky odkoupit,“ dodal místostarosta. Jeden z vlastníků se navíc nakonec rozhodl, že pozemek neprodá, proto musela být upravena trasa cyklostezky. Další komplikací byly dotační podmínky, kvůli nim bylo třeba projekt přizpůsobit.

sbe hj