Co by můj syn měl vědět o světě…

První letošní akční scénické čtení z cyklu LiStOVáNí bude tentokrát patřit severské literatuře.

Fredrik Backman pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do místního tisku a je i úspěšným blogerem. Jeho prvotina „Muž jménem Ove“, která vyšla v roce 2012 se setkala s velkým zájmem a jenom ve Švédsku se prodalo přes sedm set tisíc výtisku a kniha vyšla ve více než třiceti zemích. Po tomto románu následovaly v rychlém sledu další tři knihy: „Vše, co můj syn potřebuje vědět o světě“, „Babička pozdravuje a omlouvá se“a konečně nejnovější román „Tady byla Britt-Marie“.

A právě druhou knížku, která vyšla již ve stejném roce jako jeho prvotina představí mělnickým posluchačům ve středu 24. ledna v hudebním sále Masarykova kulturního domu. V tomto díle Fredrik Backman vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. Knížka je plná upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky, která zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních.

Sám Backman o tom říká: „Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.”

Zajímavostí na tomto setkání s knížkou je ta skutečnost, že poprvé bude v LiStOVáNí účinkovat jen jeden herec; Lukáš Hejlík je totiž i stejného věku jako Fredrik Backman a má stejně starého syna.

mar