Amazon o letošních svátcích vytvoří v České republice přes 2 500 sezonních pracovních míst

* Amazon právě zahájil každoroční nábor sezonních pracovníků

* Nové pozice doplní více než 4 500 stálých pracovních míst, která již firma v Česku vytvořila

* Sezonním pracovníkům Amazon nabídne konkurenceschopné mzdy a řadu dalších benefitů

Praha, 25. října 2018 – Společnost Amazon dnes oznámila, že ve svém distribučním centru v Dobrovízi u Prahy otevře v předvánočním období více než 2 500 volných pracovních míst. Sezonní pracovníci posílí při odbavování předvánočních objednávek více než 4 500 stálých zaměstnanců firmy. Všichni sezonní pracovníci, kteří pomohou v Amazonu úspěšně zvládnout sváteční nápor, obdrží vysoce konkurenceschopnou mzdu a další lákavé benefity.

„Na sváteční sezonu se chystáme prakticky celý rok. Letos přijmeme více než 2 500 lidí, díky kterým budou moci naši zákazníci prožít pohodové vánoční svátky. Nebudou se muset strachovat, zda jim objednané dárky dorazí pod stromeček včas,“ řekl Steven Harman, viceprezident evropských operací společnosti Amazon. „Těšíme se, až znovu přivítáme ty, kteří se k nám před Vánocemi pravidelně vracejí, ale i nové tváře, které se k Amazonu přidají poprvé.“

„Je skvělé, že můžeme pro sezonní pracovníky vytvořit tolik pracovních míst. Stovky z nich u nás pak navíc zůstanou pracovat dál v trvalém pracovním poměru. V Amazonu vytváříme různé typy pracovních příležitostí a zaměstnancům nabízíme vysokou míru flexibility. Chceme, aby pracovní místa oslovila co nejširší spektrum uchazečů. Od těch, kdo mají zájem o plný pracovní týden, až po ty, kdo dávají přednost práci na částečný úvazek,“ uvedl Karel Foltýn, HR ředitel Amazonu pro Německo, střední a východní Evropu.

Sezonní pracovníci získají konkurenceschopnou mzdu. Tu Amazon nedávno zvýšil a začíná od 150 Kč za hodinu. Navíc mají možnost získat až 10% finanční bonus v závislosti na individuální docházce a výkonnosti provozu. K dispozici jim bude i řada nepeněžních benefitů, jako je doprava do a ze zaměstnání zdarma či teplá jídla rovněž zdarma.

Uchazeči se zájmem o sezonní pracovní pozice v Amazonu najdou další podrobnosti na adrese www.pracevamazonu.cz. Zároveň zde mohou přímo vyplnit přihlášku na vybrané pracovní místo. Amazon již v České republice investoval více než 150 milionů eur (3,9 mld. Kč) a ve svém distribučním centru v Dobrovízi a korporátních kancelářích v Praze vytvořil přes 4 500 stálých pracovních míst jak pro vysoce kvalifikované zaměstnance, tak pro pracovníky na vstupní úrovni.