FOTBAL MIX: Derby v Mělníku zachránil pro domácí Miřatský

Neratovice vydřely tři body, Libiš opět nezvládá závěr zápasů
Ve čtvrtém kole divize B měly sice oba týmy z Mělnicka výhodu domácího prostředí, ale na body nakonec dosáhly jen Neratovice. Slibně měla rozehrané utkání i Libiš, ale v posledních deseti minutách Nymburk výsledek obrátil a na Libiš nezbyl ani bod.
V souboji s Hostouní byly Neratovice lepším týmem. Domácí Kozák dokonce hostouňského gólmana překonal, ale hostující obránce gólu na brankové čáře zabránil. Ještě větší koncert předváděly Neratovice ve druhém poločase, ale Kozák trefil tyč, Brusch se lekl sóla a když Ďurinda gól dal, rozhodčí odmával ofsajd. To hosty nabudilo k větší aktivitě, jenže Neratovice se dočkaly v 75. minutě, když přesnou přihrávku Ďurindy poslal Hrdý do branky soupeře – 1:0. Závěr si už Neratovice pohlídaly.
Nakročeno za prvním vítězství měla i Libiš, která hostila sestoupivší z ČFL Nymburk. Jenže Libiš závěr zápasů nezvládá. Už dvakrát se ji stalo, že přišla o body v posledních deseti minutách a proti Nymburku se situace opakovala. Do vedení šla Libiš v 52. minutě a to držela až do 84. minuty. V té době totiž dovolila Nymburku vyrovnat a v 89. minutě dokonce inkasovala podruhé. Čas na vyrovnání už nezbyl, a tak na první tříbodové vítězství si ještě musí počkat. Snad v neděli v Ostré.
FK Neratovice Byškovice – Sokol Hostouň 1:0
Branka
: 75. Hrdý. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: Stýblo, Brusch, Kalabiška – Charvát, Kulhavý, Trapp, Marek, Vašák.Poločas: 0:0.
Sokol Libiš – Polaban Nymburk 1:2
Branky:
52. Šobr – 84. Škarecký, 89. Zölkler. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: Macháček, Hrnčíř – Škarecký, Jakubec, Dudla. Poločas: 0:0.
Ostatní výsledky 4. kola divize B: Chomutov – Zbuzany 1:0 (0:0), Brandýs n. Lab. – Ostrá 2:1 (1:1), Souš – Meteor Praha 1:0 (0:0), Ostrov – Kladno 2:0 (1:0),  Mostecký FK –  Motorlet Praha 1:2 (0:0).
Nelahozeves nezvládl I. poločas, utkání neporažených Záryby nezvládly
Na utkání 4. kola I. A třídy v Klecanech bude chtít asi Dynamo Nelahozeves rychle zapomenout. Než se hráči Dynama stačili v utkání rozehřát, prohrávali už 0:2. Poprvé inkasovali ve 3. a podruhé v 5. minutě. Mezi 24. a 28. minutou se situace téměř opakovala. Hráči Dynama nedokázali uhlídat domácího Smíška, který dvěma góly zvýšil už na 4:0. Po přestávce se Dynamo herně zlepšilo, ale dočkalo se jen korekce výsledku, když Holý proměnil pokutový kop.
Ani ve skupině B nedosáhly týmy z Mělnicka na body. Pšovka inkasovala v závěru poločasu a ve druhé části zápasu na vedení domácích odpovědět nedokázala. Trochu více se dařilo Zárybům. Kosmonosy šly poměrně rychle do vedení, ale už v první minutě druhé části dokázal Zárybský Krulich vyrovnat. Jenže čtvrt hodiny před koncem na druhou inkasovanou branku už Záryby neodpověděly a v souboji neporažených týmů to byly Záryby, které poprvé padly.
SKUPINA A
So. Klecany – Dynamo Nelahozeves 4:1
Branky:
3. Panýrek, 5., 24. a 28. Smíšek – 53. Holý (pok.kop). Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: Smíšek – Jindřich. Poločas: 4:0
Ostatní výsledky 4. kola: Komárov – Doksy 5:1 (1:0), Velká Dobrá – Votice 1:2 (0:0), Kosoř – Průhonice 3:2 (1:0), Vestec – Cerhovice 5:1 (0:0), Jíloviště – Tochovice 6:2 (1:0), Podlesí –  Jílové 3:0 (1:0), Mníšek p. Brdy –  Petrovice 3:1 (2:0).
Branky:
17. Šulc, 76. Kubelka – 49. Krulich. Rozhodčí: Němeček. ŽK: Kozma, Valenta, Maryška – 0. Poločas: 1:0
Ostatní výsledky 4. kola: Divišov – Semice 3:1 (0:1), Pěčice – Luštěnice 2:0 (0:0), Lysá n. Lab. – Čelákovice 2:1 (1:0), Úvaly – Čáslav B 2:4 (1:1), Vlašim B – Český Brod B 0:2 (0:0), Mnichovohradištský SK – Dolnobousovský SK 5:1 (3:0).

Derby v Mělníku zachránil pro domácí Miřatský
Druhé kolo I. B třídy skupiny B nabídlo sice jen jedno derby, ale dramatické bylo až do konce. Do vedení šla v 17. minutě Vysoká, ale FC Mělník dokázal výsledek otočit. Přesto se Vysoká nevzdala a v 75. minutě Gabčem vyrovnala. Jenže FC Mělník měl ve svém týmu Miřatského, který se nejdříve postaral o vyrovnání na 1:1 a minutu před koncem dokonce vstřelil vítězný gól Mělníka.
Výhodu domácího prostředí měl i Lužec, Byšice i Vojkovice. Drama bylo k vidění i v Byšicích, kde domácí strhli vítězství na svoji stranu v 79. a 89. minutě. Vyhrál i Lužec, který šel do vedení v poslední minutě prvního poločasu a v druhém poločase už první tři body ubránil. Doma neuspěly jen Vojkovice, které sice béčku Ostré vstřelily dva góly, ale čtyřikrát inkasovaly.
Výsledky 2. kola I. B třídy: FC Mělník – FK Vysoká 3:2 (1:1) 19. a 89. Miřatský, 62. Antoš –  17. Rolenc, 75. Gabčo, AFK Eletis Lužec – FK Dobrovice B 1:0 (1:0) 41. Kučaba, TJ Byšice –  Slavoj Stará Boleslav 2:0 (0:0)79. Kučera, 89. Obusanya, SK Vojkovice – Ostrá B 2:4 (1:2) 43. Temiak, 88. Jonák – 32. a 35. Manhart, 57. Jíša, 82. Wolf, Bakov n. Jiz. – Milovice 2:0 (2:0), Chotětov – Holubice 2:1 po pen. (0:1), Libčice – Benátky n. Jiz. B 2:1 (0:1).
  1. Libčice n. Vlt.                   2  2  0  0  0  8:4  6
2. FC Mělník                       2  2  0  0  0  7:3  6
3. Byšice                            2  2  0  0  0  4:0  6
4. Holubice                          2  1  0  1  0  5:4  4
5. Ostrá B                            2  1  0  0  1  7:6  3
6. Vysoká                           2  1  0  0  1  5:4  3
7. Bakov n. Jiz.                    2  1  0  0  1  5:4  3
8. Dobrovice B                    2  1  0  0  1  4:4  3