V Kralupech hořelo pole, příčinou byla závada v areálu chemičky

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko)/ Hostivice (u Prahy) 19. července (ČTK) – Hasiči dnes odpoledne vyjížděli k požáru posečeného pole u areálu chemických provozů v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Nikdo nebyl zraněn, příčinou byla závada na technologii v areálu chemičky. Další pole začalo odpoledne hořet u Hostivice nedaleko Prahy, platil tam druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Požáry jsou uhašené, obě místa budou hasiči přes noc hlídat, řekla ČTK dnes večer mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Požár v Kralupech byl hlášen krátce před polednem. Podle mluvčí se oheň rozšířil při takzvaném flérování neboli spalování na speciálním hořáku. Hořelo přímo u areálu a vznítila se i tráva za oplocením. V areálu sídlí Synthos Kralupy, Rafinérie Kralupy a další podniky.

Kolem 13:00, kdy hasiči požár ještě neměli pod kontrolou, měla zasažená plocha rozměry 30 krát 50 metrů. Přibližně po půlhodině se hasičům podařilo oheň lokalizovat. „Jedna jednotka tam zůstane na dohlídku do půlnoci,“ uvedla Kereková.

K dalšímu požáru pole hasiči vyjížděli k Hostivici. Museli tam zřídit čerpací stanoviště a čekat na zemědělce, kteří místo oborali.

khj