FREE RIDE TOUR propluje v příštím týdnu třemi městy a pirátská loď bude u toho!

V rámci letních koncertů PIRÁTSKÉ FREE RIDE TOUR vystoupí legendy české hiphopové a elektronické scény během jednoho týdne v Mělníku, Poděbradech a Nymburku. A loď plná pirátských překvapení pro děti i dospělé bude pokaždé kotvit poblíž!

Jedním z hlavních účinkujících celé tour je český kultovní hiphoper a rodák z Brandýsa nad Labem JAMES COLE. „Chci, aby si mohl každý svůj život řídit podle sebe. Nelíbí se mi, že se poslední dobou ubíráme cestou paušálních zákazů, dohlížení a kontrolování, což je mi hodně nepříjemný. Když stát začne vykonávat paternalistickou roli a rozhodovat o tom, co je pro nás dobrem, tak začínám cítit nesvobodu. Tahle cesta je nebezpečná, protože naši svobodu umenšuje,“ říká Cole ke své účasti na pirátské FREE RIDE. Na českou hiphopovou scénu se etabloval s projektem Supercrooo, který založil s další legendou domácího hiphopu Hugo Toxxxem. Je jedním z tvůrců filmu Česká RAPublika, pěti sólových alb a řady projektů s legendami jako Orion nebo Mike Trafik.

Na FREE RIDE vystoupí i špička Reggae/Dancehall scény MessenJah. Spojení chytlavých melodií i textů si získalo mnoho posluchačů napříč generacemi. Kompilace Sklizeň 2011, na níž nechyběla ani MessenJahova tvorba, získala od hudební akademie cenu Anděl v kategorii Reggae/Ska. Nejsilnější stránkou MessenJaha jsou bezesporu živá vystoupení, kterých ročně odehraje okolo stovky.

„Proč FREE RIDE? Žijeme ve třetím tisíciletí, ale znovu řešíme problémy, který bychom měli mít minimálně sto let vyřešený. Přitom je tu průmyslová revoluce 4.0, informační věk, ekologické problémy a z toho plynoucí výzvy, který řada politiků ani nevidí, natož aby na ně nějak reagovali,“ říká k podpoře akce další vystupující, raper Jan Vrobel aka GnostaG.

Piráti zvou společně se svým lídrem Ivanem Bartošem na FREE RIDE i rodiny s dětmi. A nejen na FREE RIDE, ale i na PLAVBU PIRÁTSKOU LODÍ.

Do Mělníka připluje pirátská kocábka v neděli 27. srpna ve 12:00. Následovat bude její prohlídka, plavba a soutěže pro děti. Na návštěvníky čeká samozřejmě občerstvení, bez něhož se žádná správná pirátská plavba nemůže uskutečnit! V Mělníku bude loď kotvit do 28. srpna, kdy se uskuteční první koncert FREE RIDE příštího týdne a to na náměstí Míru.

Do Poděbrad připluje loď 31.8., kde FREE RIDE vypukne na Kolonádě. A v Nymburku bude pirátská kocábka kotvit 1.9. a FREE RIDE bude mezitím probíhat na Kostelním náměstí. Začátek koncertů je naplánován na 14:00.

Vstup je na všechny akce zdarma!