Mělničtí strážníci obsadili v soutěži první místo

Ve středu 19. 4. 2017 se v překrásném prostředí Turistické základny Lhotka, konal již třetí ročník soutěže určené pro strážníky městských policií Lhotka 2017. Soutěž byla připravena a zahrnuta do konceptu oslav 25. výročí od založení Městské policie Mělník. Letošního ročníku se zúčastnilo třináct týmů z osmi městských policí. Na startu bylo možno vidět strážníky z Mělníka, Neratovic, Kralup nad Vltavou, Brandýsa nad Labem, Kladna, Slaného, Nymburka a Kolína. Snahou pořadatelů bylo jednotlivé úkoly co nejvíce přiblížit reálným situacím tak, jak je strážníci při běžné službě zažívají. Jednotlivé týmy byly koncipovány jako dvoučlenná hlídka. A jejich výstroj a výzbroj byla opět standardní, tak, jak je používána při běžné službě. Na trase, která byla dlouhá cca 3 km, se nacházelo šest modelových situací. Dvě stanoviště byla zaměřena na zdravovědu a na poskytnutí první pomoci. Strážníci řešili úkoly:

1. amputace dolní končetiny a následná resuscitace

2. německy hovořící turistka, která ztratila svého nemocného manžela

3. loupežné přepadení s následným napadením hlídky a to za pomoci zbraně

4. vyhrocená hádka manželů s fyzickým napadením, kdy celé hádce bylo přítomno i miminko

5. přistižení pachatele krádeže traktoru, kdy byl na místě také opravdový majitel

6. střelné zranění, ke kterému došlo při nesprávné manipulaci se zbraní

Každá z těchto modelových situací byla hodnocena rozhodčími z vedení městských policí, Českého červeného kříže, Střední zdravotnické školy a také vedoucím pracovníkem OO PČR Mělník. V rolích figurantů skvělou práci předvedli žáci Střední zdravotnické školy, zaměstnanci Odboru sociálních věcí při MÚ Mělník, zaměstnanci a vedení Centra seniorů Mělník a dále členové klubu Taekwondo Hansoo.

Servis ve formě občerstvení a dalšího zajištění soutěže poskytlo Centrum seniorů Mělník a zaměstnanci Turistické základny Lhotka. Ceny do soutěže věnovalo město Mělník a firma Aegis, která se zabývá střeleckou a zdravotní přípravou ozbrojených složek. Velký dík patří ředitelce Střední zdravotnické školy Mělník a strážníkům MP Mělník, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celé akce. Úvod a závěr soutěže obstaral starosta a vrchní velitel Městské policie Mělník pan MVDr. Ctirad Mikeš, který zmínil nezastupitelnou roli městských policií v jednotlivých městech. Na úplný závěr došlo k předání cen nejlepším týmům. Tohoto předání se zhostil ředitel Městské policie Mělník kpt. Ladislav Hošmánek. Zpětná vazba od účastníků soutěže, která nebyla jen v závodním duchu, ale také v duchu přátelském a vzdělávacím, byla velmi pozitivní a motivující k pořádání dalšího ročníku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledky soutěže:

1. místo – Městská policie Mělník

2. místo – Městská policie Brandýs nad Labem

3. místo – Městská policie Mělník

4. místo – Městská policie Kralupy nad Vltavou

5. místo – Městská policie Kladno

 

Organizátoři soutěže: kpt. Petr Limprecht a vstrm. Radka Havelková

Foto: Šárka Zikmundová