Zloději z Mělnicka za sériovou majetkovou trestnou činnost ve vazbě

Téměř půl roku mělničtí kriminalisté intenzivně pracovali na případu vloupání do různých objektů. K úspěšnému dopadení pachatelů přispěla zejména jejich velmi dobrá operativní činnost. Zadržení osob proběhlo koncem února letošního roku současně na dvou místech ve spolupráci s policisty z Prahy venkov – VÝCHOD a Krajského ředitelství policie hlavního města Praha. Zadržení jednoho z nich bylo provedeno ve spolupráci se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Oba byli důvodně podezřelí z krádeží vloupáním do desítek objektů.

Vloupávali se do rodinných domů, obchodů, firem, autodílen a dalších objektů nejen ve Středočeském kraji, ale i v Praze. Nemovitost si nejdříve vytipovali, zjistili, zda se v ní někdo nenachází, překonali oplocení a vloupali se oknem či přímo dveřmi dovnitř. Z místa si odnesli všechny cenné věci, které našli. Jednalo se například o finanční hotovost, stravenky, šperky, elektroniku, klíče od motorových vozidel. Ty následně použili, pokud se na pozemku vozidlo nacházelo, vůz odcizili a následně rozmontovali na náhradní díly. V jednom případě se terčem jejich řádění stala i stanice technické kontroly, ze které si odnesli mimo jiného ho i kontrolní známky včetně děrovacích kleští a odjeli s několika vozidly, která se zde nacházela.

Škoda se vyšplhala na několik milionů korun. Na případu kriminalisté i nadále intenzivně pracují, dá se předpokládat, že zatím zjištěná škoda ještě vzroste.

Při domovních prohlídkách policisté zajistili věci pocházející z trestné činnosti, například i motorové vozidlo a části aut.

Kriminalisté oba podezřelé obvinili hned z několika trestných činů, a to krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Za spáchané jednání jim hrozí trest odnětí svobody v trvání dvou až osmi let.

Oba obvinění mají za sebou bohatou trestní minulost za obdobnou majetkovou trestnou činnost.

Vyšetřovatel podal podnět na vzetí obviněných do vazby. Návrh státního zástupce mělnický soud akceptoval a muži putovali rovnou od soudu do vazební věznice.

por. Mgr. Markéta Johnová

tisková mluvčí P ČR Mělník