Vojkovice oslaví své výročí

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1088. Takže ten letošní „osmičkový rok“ se nevyhnul ani zde. 930 let existence. Tak to je pořádný důvod k oslavám. A ty vypuknou tento poslední květnový víkend. Vše začne již v pátek 25. května v 17 hodin retro diskotékou pro děti i dospělé. následovat bude zábavná show a koncert kapely Jiří Schelinger Revival. Sobotní program začne v 10 hodin dopoledne pořadem pro děti dechovým koncertem k tanci i k poslechu. A na hřišti proběhne fotbalové utkání místního „áčka“. Zde se uskuteční i šermířské klání a své opeřené svěřence představí sokolník.

Po slavnostním projevu paní starostky ve 14 hodin se rozjede zábava v plném proudu v podobě různých soutěží jako například v pojídání koláčů, tanečních vystoupení, všechny jistě pobaví kouzelník Richard Nedvěd a koncertů country kapely Piková dáma či italského zpěváka Davide Mattioliho. Večer zahraje Kabát Revival a Daniel Landa Revival.

Vše vyvrcholí slavnostním ohňostrojem. Oslavy budou ve stejném duchu pokračovat i v neděli kdy na své přijdou zejména ti nejmladší. Dopoledne je čekají různé hry a určitě je zaujme hasičské odpoledne a ukázka výcviku psů. Oslavy budou zakončeny v 16 hodin a určitě si všichni odnesou hezké zážitky z prožitého svátku své obce.

mar