Sousedé se dobře baví v tom Dolním Povltaví

Jako každoročně koncem května se setkávají občané tohoto regionu, jenž tvoří jedenáct obcí, aby si zasportovali, poslechli si kulturní program, ale především se dobře pobavili. To letošní dvanácté se uskuteční tentokrát v „obci másla“ Máslovicích. A tak v sobotu 26. května se na zdejších sportovištích odehrají klání v malém fotbale, vybíjené, nohejbalu a florbalu. Uskuteční se zde i 1.Máslovická Akademie v petanque, které se v odpoledních hodinách může zúčastnit každý

Na návsi k dobré pohodě přispěje bohatý kulturní program v podobě vystoupení hudebních kapel různých žánrů a představí se dětské a zájmové spolky z celého mikroregionu. Právě i na nejmladší účastníky je rovněž pamatováno, neboť je pro ně připraven den plný různých her a soutěží. A to v zahradě místní mateřské školy.

V neposlední řadě je zde možno navštívit zdejší unikátní Muzeum másla i zúčastnit se soutěže „O zlatou vařečku“, tentokrát na téma „Bábovka – má láska“. Vše vyvrcholí taneční zábavou kde k tanci i poslechu zahraje skupina Václava Havlíčka.

Prostě v Dolním Povltaví se pobaví všichni…

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter