Vladimír Mišík & Etc… míří do kralupské Vltavy

Kralupský kulturní dům Vltava přivítá 1. prosince jednu z nejvýraznějších osobností českého bigbítu – Vladimíra Mišíka a jeho Etc…

Zpěvák, skladatel a textař v mládí hrával po parcích Elvise Presleyho a písničky Semaforu. Posléze se spolupodílel na vzniku Matadors, jedné z nejslavnějších českých kapel 60. let, v jejímž čele se začal hudbou zabývat profesionálně.

Dále prošel Orchestrem Karla Duby a založil první vlastní kapelu New Force, se kterou odehrál jediný koncert v srpnu 1968; později byl krátkodobě angažován jako sólový kytarista v George & Beatovens Petra Nováka. V zimě roku 1968 s bývalým kolegou z Komet a Matadors, kytaristou Radimem Hladíkem, založil neméně slavný Blue Effect.

Následovala kapela Flamengo s níž natočil dodnes nesmrtelné album Kuře v hodinkách. S kapelou Etc… Mišík začal vystupovat od roku 1974 a přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech s ní koncertuje dodnes. Na kontě již mají deset řadových alb, mnoho kompilací a také DVD vydané k Mišíkovým šedesátinám.

Jako předkapela vystoupí Jamie Marshall & Amplified Acoustic Band. Anglický písničkář Marshall vyměnil londýnskou klubovou scénu za česká pódia. Naše publikum jej zná především jako dlouholetého hudebního partnera Věry Martinové, pro kterou také složil několik písní.

mar