Vánoční koncert na schodech

Tak se nazývá již tradiční koncert mělnického pěveckého smíšeného sboru Chrapot pod vedením Marie Maříkové. Mnozí se jistě zarazí nad tímto poněkud neobvyklým názvem tohoto tělesa. Vysvětlení podává zakladatelka tohoto souboru Mgr.Hana Šmídová, když vzpomíná na dobu kdy měl soubor vystoupit na první přehlídce a neměl ještě žádný název: „Část souboru byla nastydlá, a tak jsme to vyřešili šalamounsky, abychom případný neúspěch svedli na neratovické ekologické prostředí. Pak už jsme se dostali do povědomí a bylo nám líto se přejmenovat.“

V letošním roce tento soubor oslavil již čtvrt století své existence a za tuto dobu má stovky koncertů a vystoupení. Před pěti lety se Chrapot stal členem Unie českých pěveckých sborů a úzce spolupracuje s Mělnickým kulturním střediskem. Pravidelně se schází každé úterý v Masarykově kulturním domě od září do června, kdy pilně zkouší. V současnosti má sbor celkem 27 členů, a je rozdělen do čtyř hlasů – soprán,mezzosoprán, alt a bas.

A právě v mělnickém kulturním domě, přesně řečeno ve vestibulu na schodech zazní vánoční koledy v převážně acapellových úpravách kdy na závěr se ke sboru mohou připojit i posluchači.

Tato skutečně ryze vánoční atmosféra nastane ve středu 13. prosince od 18 hodin a všichni jistě budou odcházet ve sváteční náladě.

mar