Swingové večery pokračují dixielandem

V Masarykově kulturním domě v Mělníku vystoupí 1. února skupina The Dixieland Messengers Praha.

Soubor založil před 19 lety trombonista Václav Fiala s úmyslem navázat na koncepci interpretace neworleanského jazzu a blues z období 20. až 40. let minulého století s původními prvky afroamerického folkloru při dodržení klasické instrumentace s trubkou, klarinetem, trombónem, pianem, kontrabasem, banjem a bicími.

Hudební sdružení patří k nejmladším dixielandovým skupinám u nás navzdory tomu, že někteří z jeho členů patří naopak k vůbec nejstarším domácím aktivním jazzovým muzikantům. Na české jazzové scéně působí již od konce padesátých let, jejich setkání s muzikanty mladšími o dvě generace mladšími muzikanty je však oboustranně prospěšné.

Tato sestava nejen oplývá zkušeností a jistotou, ale i energií a entuziasmem, čímž si získává uznání a sympatie posluchačů. Obvykle vystupuje v pražských jazzových klubech jako Reduta nebo Jazz Dock Praha, úspěch slavila i na  mezinárodních jazzových festivalech. Mělničtí příznivci žánru se mohou těšit na jazzové standardy jako Mood Indigo, Eh-La-Bas, Wabash blues, Dallas Blues a další.

mar