„Můj nejlepší kamarád“ se představí ve Vltavě

Pražské divadlo V Rytířské zahájilo svojí sezonu v roce 2012 premiérou hry „Frankie & Johnny“. Program divadla je určený pro českého diváka v podobě činoherních představení, komorních koncertů a dalších kulturních projekcí. Kralupským divákům uvede situační komedii plnou nečekaných situací o nejlepších přátelích „Můj nejlepší kamarád“.

Bernard a Phillippe jsou sice blízcí přátelé, ale přesto naprosto rozdílní. Bernard pracuje na skvělém postu v rodinném podniku své ženy Nelly, zároveň doplácí na svou vášeň sukničkáře. Svou milenku dokonce přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillippeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou…

Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse, který tuto komedii napsal v roce 2011.

V pražském divadle měla tato hra svojí premiéru v loňském listopadu a v režii Jakuba Nvoty se v hlavních rolích představí Aleš Háma, Petr Motloch, Tereza Kostková, Nela Boudová a Michaela Sejnová.

Diváci tak ve čtvrtek 18. ledna od 19.30 se jistě dobře pobaví při této inteligentní komedii, která nabízí skvělé herecké příležitosti pro hlavní mužské postavy.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter