Středočeský kraj pořádá v Lysé nad Labem tradiční festival dobrého jídla

Milovníci dobrého jídla, pití a delikates se i letos mohou těšit na Gastrofestival na výstavišti Lysá nad Labem, který se tentokrát koná ve dnech 6. a 7. října. Festival začíná v pátek v 10 hodin slavnostním zahájením za přítomnosti a pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011).

„Jde o veřejností velice oblíbený festival, jehož prioritou je příprava jídel z regionálních potravin a výrobků a také prezentace kuchařského umění nejen profesionálů, ale i začínajících kuchařů – studentů středočeských škol,“ říká náměstek středočeské hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniel Marek (Nezávislí Středočeši).

Středočeská hejtmanka však nepřijede na festival jen ochutnávat, ale v pátek i sobotu ve 13 hodin sama předvede své kuchařské umění spolu s Michalem Dvořákem z kapely Lucie. Vařečky a pánve pak v 15 hodin po oba dny převezmou i náměstek hejtmanky Daniel Marek spolu s úspěšným závodníkem ve freestyle motokrosu Liborem Podmolem, aby dokázali, že jsou nejen dobrými strávníky, ale i kuchtíky. O profesionální kuchařskou show se spolu s dalšími známými osobnostmi postará Emanuele Ridi. Kulinářskými dovednosti se pochlubí také žáci středních odborných škol a své originální pochoutky budou prezentovat středočeští výrobci. Nebudou chybět ani regionální vinaři a pivovarníci, kteří návštěvníkům naplní sklenice skvělými nápoji. Po celý den bude kromě ochutnávek dobrého jídla a pití připraven i kulturní program.

Hosté se mohou těšit například na Veroniku a Václava Řihákovi, Staropražské pardály, Štěpána Kojana (KEKS), Horváth Band či dechový orchestr Vranovanka. Program zpestří také hudební vystoupení žáků lidových škol.