Česko zpívá koledy!

Ve středu 12. prosince, přesně s úderem 18. hodiny, se po celé naší vlasti rozezpívají tisíce zpěváků, kteří si zazpívají pět koled. Již poosmé se totiž uskuteční akce, kdy zazní vánoční písně na náměstích, na návsích, v kostelech, ve školách a na mnoha dalších různých místech. V letošním roce se přihlásilo víc jak šest stovek různých míst což bude zřejmě historický rekord. Avšak nejenom v naší republice, zatím přihlášky přišly i z německého Mnichova, italského Říma i řeckých Athén.

I v našem regionu se lidé sejdou aby si zazpívali vánoční písně. Tak například v Mělníku to bude již tradičně u stromečku před Rodinným centrem Chloumek, v Neratovicích si zazpívají nejenom senioři v Domě kněžny Emmy, ve Mšeně na náměstí Míru, ve Veltrusích se rozezní parčík před školou v Opletalově ulici, dále rovněž ve Všetatech, Lužci nad Vltavou či na návsi v Tuháni.

Jaké koledy si zazpíváme? Vždy bývá určeno pět vánočních písniček a v letošním roce to bude Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma a Štědrej večer nastal. A samozřejmě nebude chybět ani obligátní vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Opět si tak mnozí připomenou, že Vánoce nejsou pouze o nakupování, úklidu a shonu, ale zejména o tom, že je příležitost se jenom tak sejít a prožít hezké chvíle.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter