Štětská ostrev vstupuje do druhé dekády

Ostrev znamená osekaný kmen, který sloužil coby řebřík k dobývaní hradeb a také je součástí městského znaku Štětí. Není proto náhodou, že se zde každoročně pořádá Historický den „Štětská ostrev“ s bohatým kulturním programem.

V sobotu 19. května se tak uskuteční již XI. ročník této akce. Program zahájí v 10 hodin dopoledne kapela Nešlapeto se svými jarmarečními písničkami. Dále návštěvníci budou moci obdivovat borce provozující silovou gymnastiku, historické hry a ukázky řemesel. V letošním jubilejním roce zde tentokrát proběhnou ukázky výcviku vojáků 1. republiky a pro děti je připraveno loutkové divadlo.

Od 14 hodin vypukne historická bitva, jenž bude opět souviset s „osmičkovými“ výročími. Je tomu přesně 400 let od II. pražské defenestrace a 370 let od Vestfálského míru. A tak letošní téma se bude týkat bitev třicetileté války.

A o hodinu později nastane Folkové odpoledne. Na pódiu se představí Petr Kocman & PK Band, Marián Kořínek & ASM, skupiny Antikvariát a Brand. No a Honza Vyčítal s Greenhorns určitě navodí tu skvělou atmosféru, kterou opět završí velkolepá ohňová show.

mar