Soud prodloužil vazbu obviněným z vraždy středočeské čerpadlářky

Mělník (ČTK) – Mělnický soud prodloužil vazbu dvěma mužům obviněným z prosincového loupežného přepadení a vraždy čerpadlářky v Nezalhozevsi. Obžaloba zatím nebyla podána. Dnešní zasedání se týkalo muže, který je podezřelý, že ženu z benzinky zastřelil. Hrozí mu až výjimečný trest. O prodloužení vazby druhého podezřelého, který je obviněn z loupežného přepadení a hrozí mu až desetiletý trest, soud rozhodl už dřív. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí mělnického soudu Jindřich Špergl.

„Obviněný se po vynesení rozhodnutí k věci nikterak nevyjádřil a má lhůtu k podání stížnosti, počínaje doručením písemného vyhotovení rozhodnutí,“ uvedl k dnešnímu rozhodnutí Špergl.

Termín hlavního líčení, kterému musí předcházet podání obžaloby, stanoví Krajský soud v Praze, který bude kauzu projednávat. Mělnický soud se v tomto případě zabývá úkony přípravného řízení.

Ženu, která pracovala na čerpací stanici, zastřelil jeden ze dvou mužů, kteří benzinku přepadli loni 3. prosince. Čerpadlářka se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Lupiči si odnesli hotovost a další věci v hodnotě zhruba 13.000 korun. Oba podezřelé zadržela policie v lednu. Šestadvacetiletého, stíhaného za loupež, chytili policisté v Kralupech nad Vltavou, dvaatřicetiletého, stíhaného za vraždu, ve Vojkovicích na Mělnicku.

sbe sd