Soubor Rainbow gospel choir opět navodí přátelskou atmosféru

První podzimní Swingový večer v mělnickém Masarykově kulturním domě bude patřit žánru, jenž má na první pohled k swingu daleko. Avšak skutečně na první pohled, respektive poslech. Gospel je energická, živá a radostná muzika s duchovním obsahem. Má mnoho podob a je ovlivněna snad všemi hudebními žánry.

A právě tuto hudbu uvede pražský soubor Rainbow gospel chlor jehož členové o svém účinkování říkají: „Zpíváme rádi a tuto radost přenášíme na naše posluchače. V našem podání je gospel představován sborem a pětičlennou kapelou“. V současné době sbor čítá přes dvě desítky členů a zmíněnou kapelu tvoří klavír, elektrická kytara, baskytara, saxofon a bicí. To také dává možnost kromě tradičních gospelů zpívat i klasický pop-music v úpravách pro vícehlasé sbory. Avšak především se od samého začátku v roce 2004 zaměřují na hudbu která vznikla na počátku 20. století v prostředí amerických černochů. V říjnu loňského roku na lodi Tajemství bratří Formanů rovněž pokřtili nové CD nazvané „Get on board“.

Takže tradičně první středu v měsíci 4. října od 19.30 mohou návštěvníci opět zažít tu pohodovou a přátelskou atmosféru podobně jako loni v březnu, kdy se zde soubor naposledy představil.

mar