Škola čínského kung fu Mělník má dalšího reprezentanta České republiky ve wushu/kungfu

Ze školy čínského kung fu Mělník vzešel další reprezentant České republiky ve wushu/kungfu Jakub Miřatský, který se jako junior v 17 letech zúčastnil mistrovství Evropy v Gruzii. Nejvyšší evropská soutěž byla pořádaná gruzínskou federací wushu pod záštitou European wushu/kungfu federation (EWUF) v květnu 2017, v hlavním městě s bohatou historií Tbilisi. Celá soutěž probíhá v sedmi dnech, kdy první dva dny se registrují zúčastnění závodníci, probíhá školení rozhodčích, kongres prezidentů jednotlivých wushu/kungfu federací, tréninky dle rozpisů, poslední přípravy soutěže a zahajovací slavnostní ceremoniál. V následujících 5 dnech probíhá samotná soutěž dle plánovaného rozpisu. Poslední den soutěže se uskutečnil ve večerních hodinách závěrečný ceremoniál a společenská párty, která se odehrává ve velmi přátelské atmosféře. Soutěže se zúčastnilo celkem kolem 700 závodníků z 28 zemí Evropy. Jakub to neměl vůbec jednoduché, protože v jednotlivých kategoriích měl velké obsazení ruských reprezentantů, kteří v současné době patří mezi nejlepší v Evropě. V samotném průběhu plánovaných startů, Jakub nastoupil ve třech kategoriích a to v pěstní formě, kde se umístil na čtvrtém místě z jedenácti startujících, a bohužel třetí místo Kubovi uteklo o dvě desetiny bodu. S další sestavou Kuba nastoupil v krátké zbrani – šavli, kde se umístil na sedmém místě ze čtrnácti. Jako poslední forma byla dlouhá zbraň – tyč, v které se umístil na šestém místě z devíti startujících. Gratulujeme k úspěchu a reprezentaci nejenom České republiky, ale i Mělnicka.

Poděkování patří městu Mělník a městu Liběchov (bydliště Jakuba), za částečnou finanční podporu Jakubova výjezdu do Gruzie.

Již v současné době probíhá intenzivní příprava na mistrovství světa v Emeishan, provincie Sichuan v Číně, na kterou se intenzivně připravuje Jakub, i druhý reprezentant Karel Král, který se bohužel ze studijních důvodů nemohl zúčastnit mistrovství Evropy v Gruzii. Mistrovství světa proběhne 6.11. – 13.11. v jednom z nejkrásnějších míst Emeishan, která je stejně jako Shaolin a Wudang, kolébkou samotného wushu/kungfu. Jakubovi i Karlovi držme palce jak v aktivní přípravě, tak při samotné soutěži, o jejím průběhu a výsledcích Vás budeme informovat.

Autor: Stanislav Fraibiš