Projekci na Aušperku zahájí „padouši“

Letní kino v mělnickém parku Aušperk se již stalo rovněž nedílnou součástí Mělnického kulturního léta. Občanské sdružení Přátelé Želvy, které působí při oblíbené kavárně a antikvariátu Želví doupě, zde totiž každoročně pořádá filmové projekce.

Každý čtvrtek od 21.30 hodin zde diváci uvidí zajímavý snímek, který si vybrali na základě předcházející ankety, jenž proběhla v jarních měsících. A tak stačí si vzít deku či karimatku, pohodlně se usadit, dát si i malé občerstvení a prožít hezký večer.

Jako první se představí druhý díl amerického animovaného filmu režisérů Pierre Cofiina a Chris Renauda „Já padouch 2“ z roku 2013. Z největšího světového superpadoucha Grua se stal superotec, rodinné pohody si ale neužije dlouho. Tajná arktická laboratoř byla ukradena a Gru je rekrutován Antipadoušskou ligou, jejíž šéf sice padouchy hluboce opovrhuje, ale kdo se může do myšlení zlosyna vcítit lépe nežli zlosyn bývalý? A tak Gru na stará kolena začne páchat dobro a má s tím plné ruce práce. Na scéně se totiž objevuje obzvlášť zákeřný padouch Eduardo a nevysvětlitelně začínají mizet Mimoni. Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný, když vypráví pohádky na dobrou noc? Když se bojí o nevinnost své nejstarší dcery? A když už nechce vůbec nic ukrást?

Jak to vše dopadne, to se dozví diváci, kteří zavítají tento čtvrtek 13. července a jistě si tak vychutnají tento snímek pro celou rodinu.

mar