Policisté zajistili zloděje v ukradeném vozidle

Zloděj daleko nedojel, policisté z Odolené Vody ho v krátké době dopadli.

V časných ranních hodinách, v sobotu 26. srpna, pár minut po druhé hodině, zjistil sedmačtyřicetiletý muž, že mu někdo odcizil vozidlo, které měl zaparkované před domem v obci Kojetice, v Byškovické ulici.

Neváhal a krádež ihned oznámil na policii. Poté, co tuto informaci dostala policejní hlídka z Odolené Vody, policisté začali okamžitě prověřovat okolí. Na silnici I/9, vedoucí od obce Kojetice na Neratovice, zastavili předepsaným způsobem projíždějící vozidlo. Pro řidiče vozidla se nejednalo o běžnou silniční kontrolu, neboť byl právě pachatelem, který se krátce předtím dopustil krádež automobilu.

Policisté na místě sedmadvacetiletého mladíka zadrželi a převezli na místní oddělení, k provedení všech potřebných úkonů. Vozidlo, na kterém pachatel během odcizení poškodil zámek a vnitřní výbavu, bylo vráceno zpět majiteli.

Za své jednání si pachatel ponese následky. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání hned několika přečinů, a to krádež a poškození cizí věci. Za tyto skutky mu v případě prokázání viny hrozí trest za mřížemi na jeden rok až pět let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

nprap. Mgr. Eva Hašlová

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter