Policisté zajistili zloděje v ukradeném vozidle

Zloděj daleko nedojel, policisté z Odolené Vody ho v krátké době dopadli.

V časných ranních hodinách, v sobotu 26. srpna, pár minut po druhé hodině, zjistil sedmačtyřicetiletý muž, že mu někdo odcizil vozidlo, které měl zaparkované před domem v obci Kojetice, v Byškovické ulici.

Neváhal a krádež ihned oznámil na policii. Poté, co tuto informaci dostala policejní hlídka z Odolené Vody, policisté začali okamžitě prověřovat okolí. Na silnici I/9, vedoucí od obce Kojetice na Neratovice, zastavili předepsaným způsobem projíždějící vozidlo. Pro řidiče vozidla se nejednalo o běžnou silniční kontrolu, neboť byl právě pachatelem, který se krátce předtím dopustil krádež automobilu.

Policisté na místě sedmadvacetiletého mladíka zadrželi a převezli na místní oddělení, k provedení všech potřebných úkonů. Vozidlo, na kterém pachatel během odcizení poškodil zámek a vnitřní výbavu, bylo vráceno zpět majiteli.

Za své jednání si pachatel ponese následky. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání hned několika přečinů, a to krádež a poškození cizí věci. Za tyto skutky mu v případě prokázání viny hrozí trest za mřížemi na jeden rok až pět let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.

nprap. Mgr. Eva Hašlová