Obrat Junioru Mělník dokonal Havel. Buldoci Zlonicím ‚nadělili‘ 18 gólů

Naposledy v letošním roce vyjeli na led hokejisté krajských soutěží. Jejich další díl je čeká až začátkem ledna.

V krajské lize se HC Junior Mělník loučil s letošním rokem doma proti Velkým Popovicím a nezačal zrovna nejlépe. Už v první minutě šly střelou od modré do vedení Velké Popovice, jenže po několika vteřinách bylo vyrovnáno, když se před před brankou nejlépe orientoval Novotný. Ale už ve 3. minutě se po střele Luckera mohly Velké Popovice radovat znovu.

Domácí se přesto dostávali do šancí. K vyrovnání neměli daleko, ale v 7. minutě hostující Culka vedení soupeře navýšil. Od té doby se Mělník příliš do akcí nedostával. Radost přišla až ve 13. minutě, když po Kašákově přihrávce Vernek snížil na 2:3. Tak také skončila první třetina.

Do druhé třetiny vstoupil HC Junior mnohem aktivněji. Soupeře dostal pod tlak a po čtyřech minutách se T. Havel postaral dokonce o vyrovnání. Jak se pak ukázalo, tímto gólem odstartoval svůj hattrick. Přesto v téže minutě to byli znovu hosté, kteří skórovali, ale rozhodčí neváhal a gól pro předchozí faul neuznal. Znovu dal o sobě vědět T. Havel, ale zazvonila jen tyč. Na druhé straně ve 30. minutě hostujícího Culku v tutové akci vychytal domácí Fiala.

Mělníku se na druhé straně naskytla přesilovka 5 na 3, ale jen 18. vteřin. Hodně aktivní Havel dal svůj druhý gól ve 36. minutě, ale pro posunutí branky nebyl gól uznán. A tak udeřilo na druhé straně. Znovu o vedení se postaral Krejčí, když domácí brankář měl zakrytý výhled. Přesto před druhou přestávkou HC Junior znovu vyrovnal. A dočkal se Havel, který střelu od Šubrta krásně tečoval a srovnal na 4:4.

Poslední třetina tak slibovala drama a skutečně se naskytlo. Jenže skvěle se předváděli brankáři, kteří střelcům nedali vyniknout. To se povedlo až v 55. minutě Havlovi, který se vítězným gólem na 5:4 postaral nejen o hattrick, ale i dokonalý obrat výsledku.

O závěr hokejového letošního roku se postarala i krajská soutěž a v ní i oba celky HK Kralupy a Buldoci Neratovice. Zatímco HK Kralupy dokázal v dramatickém duelu s Plameny Božetice vyhrát těsně 4:3, Buldoci Neratovice dosáhli rekordního výsledku sezony, když posledním Zlonicím nadělili 18 branek a upevnili si tak znovu vedoucí postavení v tabulce.

pet