Do Mělníka se vrátí Ketner Blues Band

Kapela, která u mělnického publika slavila úspěch při loňském vinobraní, vystoupí 13. ledna ve Staré mydlárně.

Repertoár severočeské kapely Ketner Blues Band vychází z bluesrockových kořenů. Bluesové ostruhy muzikanti získali již ve svých předešlých kapelách, s nimiž si zahráli před tak slavnými hvězdami žánru jako byl B. B. King a je Walter Trout.

Lídr kapely Martin Ketner prošel legendární severočeskou bluesovou pánví s kapelou Blues No More, předtím působil například jako host countryových Fešáků. Koncerty kapely proplouvají od rockových balad po nadupaný kytarový sound. Hlavní předností kapely je strhující živočišný projev kytaristy a zpěváka doplněný pulzující rytmikou basy a bicích.

Autorský repertoár bývá často doplněn bluesrockovými standardy, takže si publikum může připomenout hity Stevea Raye Vaughana, Jimiho Hendrixe, Garyho Moora, Joea Bonamassy a dalších legend.

Martin Ketner Band koncertuje na festivalech, v hudebních klubech i na soukromých akcích zaměřených na blues nejen v Česku, ale i v Polsku, Německu nebo ve Švýcarsku. Repertoár kapely je tak široký, že zvládne hrát i několikahodinové bluesové maratóny. Mělnickým divákům se kapela představila o loňském vinobraní, kdy Ketnerova kytarová sóla dovedla posluchače do varu.

mar