Občanský kandidát na prezidenta debatoval s obyvateli Mělníka

Lékaře Marka Hilšera pozvali mělničtí občané ve čtvrtek do restaurace U Rytířů, aby jim představil své vize a plány.

Na setkání se pro nepřízeň počasí, jež přineslo kromě chřipkové epidemie i dopravní komplikace, nedostavil předpokládaný počet posluchačů, a beseda se tedy nesla v komorním duchu. „To ovšem setkání vůbec neubralo na atmosféře, naopak – přítomní hosté  si měli možnost s lékařem, vysokoškolským pedagogem a občanským aktivistou popovídat o širokém spektru problémů občanského života, politiky a nakonec i jeho osobního života,“ uvedla organizátorka akce Petra Cvrková. 

Hilšer představil svůj pohled na funkci prezidenta, v níž by chtěl občanům nabídnout především transparentnost, otevřenost a schopnost spojovat  společnost, i přes často rozdílné názory jejích jednotlivců. „Řeč přišla i na lokální problémy našeho regionu, přičemž se Marek Hilšer nezřídka stával ne vypravěčem, nýbrž pozorným posluchačem,“ přiblížila Cvrková.

Hlava státu by podle Hilšera měla především sloužit občanům a přinést České republice status bezpečné a sebevědomé země. Veřejnosti dosud nepříliš známý kandidát zdůraznil, že se dosud neangažoval v žádné politické straně a nabízí tedy svěží vítr do politických řad.

red