Noblesa, elegance, ale i nespoutanost

To vše nabídne poslední koncert z cyklu „Nalaďte se na jazz“, jenž probíhal v mělnickém Masarykově kulturním domě.

Prague Rhythm Kings je profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi léty 1923 – 1932. Jeho repertoár čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let.

Orchestr tvoří absolventi a studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka. Tato mladá, energická partička s oblibou interpretuje originální jazzovou hudbu tohoto období. Repertoár je postaven na notových materiálech dle dobových amerických nahrávek a jejich věrohodné interpretaci pomocí originálních nástrojů. Orchestr se snaží hrát s co nejmenším využitím mikrofonů, aby posluchačům zprostředkoval co nejautentičtější zvukový zážitek. Dobová móda a účesy interpretů jsou nedílnou součástí každého vystoupení.

Návštěvníci se proto mohou těšit na blues, charleston, foxtrot, black bottom i raně swingovou hudbu 30. let.

A to ve středu 24. dubna od 19.30 v hudebním sále mělnického kulturního domu jenž díky svému vzniku ještě více navodí atmosféru té doby.

mar