V Neratovicích vystoupí písničkář Jiří Schmitzer

Populární herec zahraje 9. prosince ve Společenském domě své neučesané písně „na tři akordy“.

Jiří Schmitzer je veřejnosti dobře známý především z divadelních prken, filmového plátna či televizních obrazovek. Nejprve hrál v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, od roku 1985 byl členem souboru Studia Ypsilon. Mnozí si ho pamatují z řady filmů a televizních inscenací či seriálů.

Kromě skvělého herectví má Schmitzer druhou uměleckou tvář, a sice hudební. Již ve čtrnácti letech podlehl bigbítu a jako baskytarista hrál v několika kapelách. Cit pro muziku mu zůstal doposud. Skládal hudbu a písničky pro divadelní  inscenace nejen pro svojí domovskou scénu, ale i pro Národní divadlo.

Jeho skladby zazněly také v několika filmech – za všechny jmenujme Všichni mají talent a Páni Edisoni. Osobitý autor, který své folkrockové písně jen s kytarou prezentuje na sólových koncertech, vydal i několik desek – Recitál, Šílenec a Bouda. Jeho skladby „na tři akordy“ poznáte na první poslech.

Také na vystoupení v Neratovicích od něj budete moci slyšet blues, i rock and roll s poetickými i humornými až cynickými texty i povídání o jeho zážicích z herecké i muzikantské práce, jimiž své písničky prokládá.

mar