Roudnice nad Labem vydražila místní loděnici i koupaliště

Město získalo do vlastnictví budovu loděnice s pozemky v jejím okolí i základy nedokončeného koupaliště v těsném sousedství krytého plaveckého bazénu. V opakované dražbě je vydražilo za nejnižší možné podání – polovinu odhadní ceny.

Důvodem dražby byla obtížná situace Českého athletic clubu (ČAC) v Roudnici nad Labem, který se potýkal se zadlužením kvůli stavbě letního koupaliště na Zálabí. „Záměrem vedení města Roudnice nad Labem je nejen záchrana ČAC, se kterým jim započalo jednání o podmínkách dalšího užívání objektů, ale také podpora a rozvoj dalších sportovních aktivit,“ uvedl mluvčí města Jan Vancl.

Město zařízení vydražilo za zhruba 6,5 milionu korun. „Rádi bychom do Roudnice přivedli i další vodní sporty a disciplíny, jakými jsou například rychlostní kanoistika či dračí lodě. Zároveň se nabízí i možnost přestěhování půjčovny lodiček, aby byla lépe dostupná návštěvníkům sportovního areálu,“ řekl starosta města Vladimír Urban.

Původní projekt letního koupaliště počítal s realizací malého aquaparku s možný propojením stávajícího krytého bazénu. Vedení města na základě názoru roudnických občanů, kteří se v anketě vyjádřili pro realizaci letního koupaliště, rozhodlo pokračovat v jeho dostavbě, avšak ne podle původních plánů.

„Chtěli bychom postavit bazén pro malé i velké včetně zázemí se sprchami, převlékárnou a samozřejmě travnatou plochou pro opalování,“ dodal starosta.

red