Neratovice i Libiš dosáhly venku na jeden bod

Po úspěšné jarní premiéře, kdy oba celky mělnického regionu vybojovaly celkem pět bod, se tentokrát Neratovice i Libiš vydaly za soupeři ven. A nedopadly špatně. Je sice pravdou, že Neratovice ani Libiš nevyhrály, ale oba celky si přivezly aspoň bod.
Skvěle začala Libiš, který zásluhou trefy Vetešníka, šla už v 8. minutě do vedení. Domácí Ostrov se ale do přestávky ještě probral a dokázal vyrovnat. Přesto Libiš ve druhém poločase, vědoma si, že nemusí zůstat jen u bodu, byla opět aktivní, ale do konce utkání se už k dalšímu vedení nedostala. Penaltový rozstřel už byl hlavně loterií, kterou Libiš nezvládla. Přesto bod z Ostrova byl cenným ziskem.
Velmi dobře začaly v Nymburku i Neratovice. Po vyrovnaném poločase sice góly nepadaly, ale po přestávce byly lepší Neratovice, které se dokonce díky dvěma trefám Hrdého dostaly dvakrát do vedení. Podruhé to bylo až v 80. minutě a už to vypadalo na tři body. Jenže domácí Nymburk v 88. minutě vyrovnal a vynutil si penalty. V nich se Neratovice jednou mýlily a domů si tak přivezly „pouze“ bod. I tak může tento bod hrát důležitou roli v boji o postup.
Ostrov – Sokol Libiš 2:1 po penaltách
Branky: 36. Nýber – 8. Vetešník. Rozhodčí: Šimeček. ŽK: Vondráček – Bíba, Očovan, Macháček, Tylšar, Stibora. ČK: 66. Bíba. Poločas: 1:1. Penalty: 5:3.

Nymburk – FK Neratovice Byškovice 3:2 po penaltách
Branky: 70. a 88. Zörkler – 47. a 80. Hrdý. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: Bohdan, Čuřík – Hrdý, Pajkrt. Poločas: 0:0. Penalty: 5:4.

Ostatní výsledky 17. kola: Zbuzany – Motorlet Praha 2:1 po pen. (1:1), Tn. Rakovník – Souš 0:2 (0:0), Kladno – Brandýs 1:3 (1:1), Ostrá – Březová 5:0 (1:0), Meteor Praha – Mostecký FK 5:1 (1:1), Hostouň – Chomutov 2:1 (2:0).

1. Hostouň                        17 11 0 2   4 45:22 35
2. Zbuzany                        17 11 1 0   5 35:12 35
3. Brandýs nad Labem        17 10 1 1   5 31:20 33
4. Souš                             17   9 3 0   5 33:25 33
5. FK Neratovice Byškovice  17   8 2 3   4 27:17 31
6. Meteor Praha                 17   9 1 2   5 27:18 31
7. Březová                         17   9 1 0   7 21:23 29
8. Motorlet                        17   6 3 3   5 30:25 27