Neratovice letos chystají vytvoření rekreační zóny u Labe

Neratovice (Mělnicko) 9. srpna (ČTK) – Neratovice letos chystají vytvoření rekreační zóny u Labe mezi železničním mostem a jezem. Město dá vyčistit náplavku, vybudovat chodníky a přibýt mají prvky pro odpočinek i sport včetně hřiště pro děti a venkovní posilovny. ČTK o tom informovala místostarostka města Markéta Rajchertová.

Nezpevněné pěšiny by měly nahradit mlatové chodníky, podél nich chce město nechat umístit nové lavičky, odpadkové koše, piknikovou sestavu a podobně. „Dále bychom chtěli vyčistit náplavku od drnů a nahromaděné zeminy a zavézt ji pískem nebo oblázky, aby mohla sloužit jako přírodní pláž,“ uvedla místostarostka.

Město má v letošním rozpočtu na práce vyhrazen jeden milion korun, záměr muselo projednat s Povodím Labe.

V Neratovicích má také brzy začít vznikat jedno ze středočeských přístavišť pro rekreační lodě, další plánuje Ředitelství vodních cest (ŘVC) například v Čelákovicích, Nymburku, Poděbradech, Osečku nebo Kolíně.

Velkou letošní investicí Neratovic je dokončení kanalizace a modernizace čistírny odpadních vod v části Mlékojedy za více než 40 milionů korun, z toho téměř polovinu platí město, investorem stavby je také společnost Vodárny Kladno – Mělník. Neratovice letos hospodaří zhruba s 300 miliony korun. Město má přes 16.000 obyvatel.

sbe kš