Nejistá sezóna v Zooparku

Zoopark Zelčín je malá ZOO nedaleko Mělníka, jenž je zaměřená především na domácí zvířata je častým cílem především rodin s dětmi. Zvláště v letních měsících je předmětem skvělého výletu, neboť v tu dobu je možno si tam vyjet i lodí Fidelio. Jako jedna z mála ZOO nežije ze vstupného neboť vstup do Zooparku byl totiž vždy zdarma. Náklady na zvířata zde dotují okolní služby. Kromě prohlídek zdejších zvířecích obyvatel se zde pořádají různé akce. hry a soutěže pro děti, letní tábory ,jízdy na konících, čarodějnice a další setkávání. Nechybějí ani koncerty známých hudebníků a písničkářů z nich možno vzpomenout „zpívajícího právníka“ Ivo Jahelku, první dámu country music Věru Martinovou, dále Pavlínu Jíšovou či trampskou skupinu HOP TROP.

Bohužel i zde je „díky“ epidemii koronaviru zavřeno. A tak letos převládá nejistota. Takže v současné době se pracuje alespoň na vylepšení farmy, probíhají opravy a úpravy celého areálu aby zde byli připraveni na dobu, kdy budou moci opět otevřít. Avšak příjmy citelně chybí. Největší měsíční položky jsou samozřejmě na krmení pro zvířata a mzdové náklady na desetičlenný personál. Pořád jsou ještě jakési finanční rezervy, ty ale nejsou nekonečné a každým týdnem se tento stav zhoršuje.

Avšak jsou zde i radostné události. A to nové přírůstky. Narodila se hříbata, mladé mají také Ouessantské ovečky a rovněž narození dvou klokánků, kteří už vykukují maminkám z kapsy. Návštěvníkům se proto snaží alespoň zprostředkovaně přiblížit chod farmy – online na dostupných sociálních sítích, prostřednictvím fotografií a krátkých videí. Dále je aspoň otevřen venkovní stánek u trampolín s občerstvením, s výdejním okénkem, a funguje půjčovna raftů avšak pouze pro osoby ve společné domácnosti (bude vyžadováno čestné prohlášení).

A tak věřme, že i zde tuto obtížnou dobu zdárně překonají a opět se bude možno navštěvovat tento cíl výletů a naživo se potěšit i se zmíněnými přírůstky.

mar