Mělnická Stará mydlárna slibuje hudebně „nadupaný“ víkend

V klubu ve dvou večerech vystoupí pětice kapel – v pátek tepličtí Blue Rocket, sobotní Řežba v Mělníku představí skupiny DCDRadio, Hello Officer!, Signal Drive a Desort.

Blue Rocket, kterým bude pódium patřit v pátek, v příštím roce oslaví 20 let své existence. Mají za sebou stovky koncertů a na pódiích se potkali s řadou slavných muzikantů. Nejvíce si cení hraní s legendárními Nazareth, s kapelou Live Fire & Ken Hensley bývalého člena Uriah Heep, s Čechomorem i vystoupení a přátelství s mnoha dalšími soubory. Namátkou můžeme jmenovat Rednex, Míchačky Betonu,  The Cell, Blackies, Full House, Last Rebel, Točílas nebo Izzy. Letos kapela absolvovala turné s populárním Kabátem a připravuje vydání nového alba.

Na sobotním koncertě s „poetickým“ názvem Řežba v Mělníku se zastaví děčínská kapela DCRadio, která vznikla před dvěma lety a hraje moderní rockovou hudbu s českými texty. „Z nových písní je cítit energie a dravost, přesně tím se chce tato skupina prezentovat,“ lákají pořadatelé návštěvníky.

Rovněž v Děčíně a rovněž před dvěma lety vznikla také následující vystupující skupina Hello Officer! Nejde však o žádné nováčky, kapela je totiž složená z členů dnes již nehrajících kapel Let Me Fall a Daily Project, od kterých nejprve převzala některé písničky, než se postupem času začala prezentovat již jen výhradně vlastní tvorbou.

Pražské Signal Drive před sedmi lety založili dva členové kapely Moynos jako „bokovku“, v níž chtěli vyléčit svou únavu z punku a projevit své kreativní schopnosti. Inspirovat se nechali například skandinávským punk’n’rollem po vzoru Hellacopters nebo domácími Anyway. Nyní s dalšími spoluhráči hrají moderní rock.

Sestavu vystupujících souborů doplní Desort – trojice kamarádů z nedalekých Neratovic, kteří společně na různých hudebních setkáních a festivalech vystupují od léta roku 2009.

mar