Poblíž cukrovaru má do roka vyrůst nové obchodní centrum

O pozemky přiléhající k nově otevřené komunikaci – již dokončené části obchvatu Mělníka – mají obchodníci a podnikatelé velký zájem. Obchodní řetězec BILLA zde chce již do příštích Vánoc otevřít nový obchod.

“Město Mělník na tom nemá vcelku žádný zájem, ale samozřejmě taky ani nemá důvod tomu nějakým způsobem bránit,” řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (TOP 09). “Jsou to pozemky soukromé a soukromníci se s tou firmou dohodli,” konstatoval.

Radnice nyní s řetězcem jedná o podmínkách provozu jeho nové pobočky. “Snažíme se, aby z toho i pro město plynula nějaká pozitiva. Řešíme otázku vybudování přístupových komunikací, případně i parkovacích ploch, které by mohli využívat i občané ze sídliště,” uvedl Schweigstill s tím, že investor počítá se zahájením realizace svých plánů již na jaře příštího roku, aby bylo nové centrum v plném provozu na příští Vánoce.

Prostranství, na němž kdysi cukrovar skladoval řepu pro svou výrobu, podle místostarosty podnikatele láká. “Je to logické. Protože tam vznikla nová komunikace, tak se kolem ní vytváří obchodní a podnikatelská zóna,” dodal Schweigstill.

jnd

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter