Mšenská padesátka povede i novými trasami

Vždy koncem srpna si ve Mšeně dají sraz příznivci dálkových pochodů. Probíhá zde již tradiční turistická akce – Mšenská padesátka. U zrodu myšlenky založit dálkový pochod byl František Vitouš, tehdejší vedoucí Kulturního a společenského střediska ve Mšeně. S partou několika nadšenců byl v čele organizátorů tohoto pochodu až do svého odchodu ze tohoto světa. Avšak i poté zásluhou jeho organizačního výboru se pochod pořádal zcela pravidelně a mezi příznivci tohoto sportu se stal pojmem. Pořadatelé se snaží v určitých intervalech vybírat nové trasy z bohaté nabídky, kterou jim poskytuje členité okolí, protkané velkým množstvím dobře značených turistických cest i cyklostezek.

Letos se proto uskuteční již 42. ročník a pořadatelé určili i nové trasy, takže účastníci poznají další místa tohoto krásného kraje. A tak opět tu poslední srpnovou neděli, přesně 25. srpna, se vyznavači pěší turistiky i cykloturistiky opět sejdou na mšenském koupališti, aby odstartovali tuto již velmi populární turistickou akci. Začátek účastnické prezence byl stanoven na 7. hodinu, zájemci o kratší trasy mohou dostavit i o něco později.

Součástí této akce bude i již třetí ročník přespolního běhu „Kokořínské roklinky“. Pořadatelé z T.J. Sokol Mšeno aby vyhověli těm zdatnějším běžcům si i tento závod. Je tak pro ně vytýčená delší trať 28 kilometrů, která jistě dokonale prověří jejich fyzické schopnosti. Mapku už mohou zájemci nalézt na webu města, pod odkazem „Mšenská padesátka.“

I letos kromě tradičního účastnického listu obdrží turisté, kteří dokončí vybrané trasy, rovněž dřevěnou turistickou známku s logem a samozřejmě ročníkem pochodu, která bude jistě vhodnou upomínkou na tuto akci.

mar