Mělničtí házenkáři zahájili druhou část sezony domácím turnajem

V sobotu si hráči chtěli vyzkoušet novou halu v Gymnáziu Jana Palacha Mělník. Kvůli jejím technickým potížím se ovšem museli spokojit s nafukovací halou.

Tým A starších žáků mělnického oddílu házené, který je aktuálně přeborníkem Středočeského kraje a hraje v nejvyšší lize ve své kategorii v ČR, začal s přípravou na druhou část letošní sezony ihned po Novém roce.

„První tréninky byly zaměřeny na znovuobnovení fyzické kondice a s přibývajícími tréninkovými jednotkami pozvolna přecházíme k herním cvičením,“ řekl trenér Vojtěch Kuchta, jehož svěřenci nyní na kontě mají tři vítězství a jednu porážku. Příští ligový turnaj je čeká 21. ledna v Mostě.

Kvůli přípravě mělnický klub uspořádal přátelský turnaj, jehož se kromě dvou domácích týmů zúčastnili soupeři z týmů HC Dukla Praha II, HK, Lovosice, Loko Louny. Pořádající tým zvítězil ve všech svých zápasech.

„Předvedená hra mne mile překvapila. V obraně jsme byli dostatečně důslední a dobře jsme pracovali na nohách. Soupeři nám prakticky ani jednou neproskočili,“ pochvaluje si Kuchta.

„Všichni hráči se vraceli a z toho důvodu jsme obdrželi minimum branek z protiútoků. Útočná fáze byla solidní. Kluci v pár momentech dobře dohrávali míče do křídel,“ prohlásil trenér. Dobrým znamením podle něj je, že si jeho svěřenci turnaj užívali.

„S jejich výkonem a hlavně nasazením jsem opravdu spokojen,“ uvedl Kuchta, který do nadcházejících zápasů hledí s optimismem. „Pokud budou hráči přistupovat k utkáním jako na tomto turnaji, tak nejsme bez šance,“ dodal.

red