Mělnický kulturní dům nabídne nevšední zážitek

Muž mnoha řemesel, herec, spisovatel, režisér, libretista, skladatel, textař, grafik, scénograf a kostýmní výtvarník, a navíc ředitel divadla. A to určitě není ještě všechno. Především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To je Jiří Suchý! A právě on i se svým ansáblem vystoupí v Mělníku!

Tato mimořádná hudební událost se měla uskutečnit v rámci cyklu „Nalaďte si na jazz“ již 20. dubna v Divadelním sále Masarykova kulturního domu. Avšak známé okolnosti tomu bohužel zabránily. A tak se můžeme těšit na ten náhradní termín v úterý 15. září od 19 hodin. Kromě „principála“ se zde samozřejmě představí Jitka Molavcová za doprovodu Orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody.

Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý&Šlitr, je znám především jako zpěvák, textař a herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se stalo v šedesátých letech kultovní scénou české kultury a na vstupenky na představení se stály stometrové fronty. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí Suchý&Šlitr zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.

Herečka a především zpěvačka Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, kde se stala jednou ze semaforských „girls“, a jenž zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla v hrách „Smutek bláznivých panen“ a „Faust“, díky níž Jiří Suchý definitivně našel jevištního partnera a od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš – Melicharová.

Tímto jsou zváni všichni, kteří mají rádi humor a písničky geniální autorské dvojice na tento jedinečný koncert. Není třeba ani připomínat, že zde zazní písničky, které provází již celé generace jako například „Pramínek vlasů“, „Klokočí“, „To všechno odnés čas“ , „Jó, to jsem ještě žil“, či „Blues pro tebe“…

Bude to skutečně mimořádný kulturní zážitek.

mar