V mělnickém klubu zazní syrové chicagské blues

Bluesové večery v mělnickém klubu Stará Mydlárna pokračují dalším skvělým koncertem. Tentokrát tento pátek 6. října zazní chicagská hudba 50. až 70. let minulého století.

Kapela HTF Blues Band neboli Hudba Tvýho Fotra je bluesové uskupení, soustředěné na písňové standardy, která vznikla před téměř třemi léty v našem hlavním městě. Po několika úspěšných koncertech po celé České republice a několika výjezdech do sousedního Německa se kapela nakonec ustálila, a nyní hraje ve složení: Michal Talo alias Heřman Hýřil (zpěv, foukací harmoniky), Jan Kasalický (kytara), Petr Vrabec (basa) a Zdeněk Vácha (bicí). Jejich muzika je ovlivněná americkými bluesmany jako Junior Wells, Buddy Guy, Muddy Waters nebo Howlin Wolf. Zakladatel a frontman kapely Michal Talo kromě muziky je autorem několika básnických sbírek – „Rok vepře“, „Jinak řečeno“, „Perly sviním“… Své verše i předčítá v divadelních klubech, kavárnách, hospodách, na literárních a divadelních festivalech či na beneficích po celé České republice. Některé básně publikovaly literární časopisy jako jsou Pražský magazín či Partonyma. Kromě toho se zabývá copywritingem a psaní textů.

Kapela často vystupuje v pražském klubu Blues Sklep a pokračuje i v koncertování mimo oblast Prahy a za hranicemi České republiky.

Takže to zase bude skvělý hudební večer, což k Mydlárně neodmyslitelně patří….

mar