Kozák zahájil úspěšný start divizních Neratovic

Lepší vstup do nové divizní sezony si fotbalisté Neratovic nemohli přát. Premiéru museli odehrát na trávníku Tatranu Rakovník, s nímž v minulé sezoně vybojovaly pět bodů. Nejdříve doma vyhrály 1:0 až po penaltách a na jaře vybojovaly všechny body v Rakovníku po výsledku 1:0. Tentokrát se ale Neratovicím podařilo defenzívu domácího Rakovníka prorazit lépe – nastřílely mu totiž dva góly.
Tn Rakovník – FK Neratovice Byškovice 0:2
Branky:
 34. a 40. Kozák. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 0 – Regner, Vorasický. ČK: Vecka (Rakovník). Poločas: 2:0.
Stejně jako v obou loňských zápasech, tak i v sobotu Rakovník nastoupil s přísnou defenzivou a se snahou pokusit se těžit z rychlých brejků. Jenže především v prvním poločase byly Neratovice aktivnější. Vytvořily si hned několik příležitostí, ale gólu se dočkaly až ve 34. minutě, kdy sice Ďurindovu střelu domácí golman vyrazil, ale Kozák přesnou dorážkou poslal svůj tým do vedení. Až v této době se domácí osmělili, jenže jejich nebezpečnou střelu k tyči brankář Švejda bravurně zlikvidoval. To hráče Neratovic znovu nakoplo. Věděli, že těsné vedení nemusí stačit, a tak ve 40. minutě si udělali druhou radost. Tentokrát byl aktérem znovu Kozák. Před ním přesně mířený míč hlavou Vorasického  domácí obránce zastavil ve vápně rukou, a tak přišel pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Kozák, který tak zaznamenal druhý a nakonec i vítězný gól. Ve druhém poločase si domácí přidali na aktivitě, jejich snaha zkorigovat výsledek byl patrná, ale neratovický golman dokázal zlikvidovat i samostatný nájezd. Neustálé zvyšování tlaku vedlo u domácí k chybám v obraně. Ty nabídly Neratovicím další tři gólovky, ale stav utkání se už nezměnil. Ovšem vítězství v Rakovníku se stává skvělou pozvánkou na domácí sobotní duel s pražským Meteorem.