Happening na starém mostě „jubilejní“…

Již popáté ožije starý železný most mezi Veltrusy a Nelahozevsí. V sobotu 7. září od 14 hodin na obou březích je připraven bohatý kulturní program čítající několik koncertů a divadelních představení.

Na veltruském břehu samozřejmě nesmí chybět Baťa a Kalábůf něžný beat, dále milovníky blues, a nejen, je potěší od pěti hodin česko-americká formace David Murphy Band a posléze seskupení písničkáře Xaviéra Bumexa. Ten opět všechny pobaví nejen svým originálním katarovým stylem, ale zejména texty naplněnými břitkým humorem. Vzpomínky na léto u moře přivezou do Veltrus Mr. LoCo, kteří jistě všechny roztančí svými fúzemi balkánsko-latinských rytmů. Finiše se v jedenáct hodin ujme Lee Davison Quartet. Fantastický zpěvák z Oklahomy Lee Davison se svojí kapelou předvede skvělou jazzovou show s prvky latinské a tradiční gospelové hudby. Jako hosta přivítá i našeho oblíbeného jazzového saxofonistu a zpěváka Petra Kroutila.

Na nelahozeveské straně se návštěvníci mohou těšit na vystoupení dětí za ZUŠ Kralupy a vystoupení roztleskávaček Diamond Gym. Potom to bude Amálka K. Třebická a Valéria Daňhová tvořící formaci Nešišlej, která potěší zejména nejmladší návštěvníky. Zahraje Mateřská.com, jenž tvoří polovina kvarteta Yellow Sisters – Lenka Jankovská a Bára Vaculíková. Další v pořadí jsou folk-funkoví Yo Soi Indigo. Parta muzikantů ze všech koutů světa soustředěná kolem americké zpěvačky, kytaristky a skladatelky Emily Thiel a vše zakončí zde kapela JEBUTO. Tuto místní skupinu bylo již možno zde jednou slyšet s jejich pásmem coverů od skupiny Krucipüsk. Od té doby, co angažovali zpěvačku Klárku Kadečkovou, se jejich repertoár rozšířil o další světové hity v zajímavých aranžích kytaristy Pavla Srpa.

Samozřejmostí bude opět velký výběr občerstvení včetně ochutnávky piva z minipivovarů, vín a burčáku od místních i vzdálenějších vinařů. Pro děti budou připraveny výtvarné dílny, malování na obličej a jízda na koních. Sbor dobrovolných hasičů se také již tradičně postará o vodní hrátky s dětmi a představení hasičské techniky.

Prostě se pobaví všichni napříč všemi generacemi.

mar