Forbíny Rytířů Mělnických aneb O zašmodrchaném žití

Skupina historického šermu „Rytíři Mělničtí“ byla oficiálně zaregistrována 6..května 2010 takže příští rok oslaví „kulaté“ výročí. Zakládající členy nespojovala jen společná rodina, láska k historickému šermu, ale i hluboký vztah ke královskému věnnému městu Mělník. Dokonalost erbu města a poutavost jeho barev, je vedla k žádosti o jeho používání, jako oficiálního erbu SHŠ Rytíři Mělničtí. Město Mělník vyhovělo a od roku 2010 městský erb zdobí hrudě Rytířů Mělnických, odívaných ve varkočích městských barev.

Skupina se aktivně podílí na celé řadě mělnických akcích jako například Mělnický košt, Vinobraní či Pivní festival. Avšak vystupuje i mimo náš region a pořádá vlastní akce jejichž vrcholem bývá každoroční „Bitva na Mělníku….“ v hořínském parku, jenž bývá vždy tématicky zaměřená. A také samozřejmě seznamuje zájemce se svými aktivitami či představuje jednotlivé součásti své výzbroje. Tyto „forbíny“ se vždy setkávají se zájmem veřejnosti.

A jedna taková forbína se uskuteční i tento čtvrtek 10. října od 19 hodin tentokrát v mělnické kavárně Donnie Brasco. Návštěvníci se tak budou moci vyslechnout humorné vyprávění Rytířů Mělnických o tom, jak se jim do všeho konání plete legislativní prvek zákonu schválnosti, aneb jak se dokáže zašmodrchat šermířský život, ba i že zašmodrchané se dá ještě více zašmodrchat. Dále uslyší pravé šermířské písně v podání Jiřího Pobudy. Dojde i na promítání minifilmu Rytířů Mělnických a v neposlední řadě i na dotazy, na niž se určitě dozví mnoho zajímavého.

mar