Kapela Houba v mělnickém klubu představí nové album

Stará Mydlárna přivítá další „toure“. Tentokrát v sobotu 12. října od 20 hodin se bude jednat o šňůru pod názvem „Ničeho nelitujem!“ jejímž náplní je uvedení zbrusu nové stejnojmenné desky. Punk-rocková kapela Houba vznikla v roce 1995 na troskách grind/punkové kapely SRPŠ v Ústí nad Labem což se její domovské město. Již v roce 1996 odehrála více jak dvacet koncertů a o rok později natočila první nahrávku „Fičící Pes“. Druhé demo následovalo ve stejném roce „Hnus fialovej“ a kapela se naplno rozjela po České republice. V roce 1999 vychází další deska „Pan Káč“, a pak další… „Kuře Punk Pao“ (2000), „Ať von zacvrč“ (2002), „Houba/Leniwiec – Crazy Bros“ (2004, vychází i v Polsku u Pasažer Rec.), „10 let punkrocku v Ústí pod Labem“ (2005), „U Šílena Nesersrny“ (2007), „Split CD s Punk Floid“ (2010) a Přišel čas (s písničkářem Tom77, 2012). Za dobu existence Houba zahrála více jak 900 živých vystoupení nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Německu, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bělorusku a USA. Prodala celkem více jak 8.500 desek. Zahráli si na všech podstatných českých festivalech jako například Rock For People, Trutnov Open Air, Mighty Sounds festival a celou řadu dalších hudebních setkání. A na přelomu března a dubna loňského roku začala vznikat nová deska, jenž byla\dokončena letos v červnu. Nové album s názvem „Ničeho nelitujem!“ vyšlo 1. září 2019.

A jak bývá zvykem, tak k uvedení nového alba patří i hosté. Ne jinak tomu bude i tentokrát. Vznik skupiny NEŽFALEŠ spadá do léta 2002 kdy se v modřanské restauraci Labe sešli muzikanti aby zapili to, že se jim rozpadly předchozí kapely, popřípadě aby dali dohromady nějakou společnou. A to se také stalo. Po hledání dalších členů začínají zkoušky po různých sklepech. Již od svého vzniku ale kapela pravidelně koncertuje všude po Čechách a Moravě. Samozřejmě i jí se nevyhnuly odchody a příchody členů kapely či „tápání“ v hudebním žánru, jenž se později ustálil na punk’n’rollu. V květnu 2005 však kapela natáčí své první album „…Jak za války” a ještě zvyšuje koncertní aktivitu. V létě toho roku kapela natáčí videoklip k songu „Nože a karty“ z aktuálního alba. Stejnojmenná píseň pak navíc na podzim několikrát obsadí první příčku hitparády “Naděje rádia Beat.“. Takže se začíná se více a více dostávat do povědomí české punkové scény, a o rok později vzniká další CD „Není čas na hrdinství“. I v dalším roce muzikanti nezahálí a dávají vzniknout novému studiovému počinu, který se na trhu objevuje v červnu téhož roku pod názvem „Ber dokud dávám”. Následuje „Pár lacinejch triků”, jenž je důstojným nástupcem předchozího a je skvěle přijato kritikou i fanoušky. Desetileté trvání kapely oslaví zbrusu novým albem „Každej klub i bar“.

A konečně třetí kapela není mělnickým fanouškům neznámá. Jako blesk z čistého nebe se před třemi lety zrodila kapela s názvem THE JUNK FOOD. Svůj první koncert členové odehráli v listopadu 2016 a start pojali ve velkém stylu – s kompletním play listem, stylově vyladění a debutním singlem, vydaným ve vlastní režii. THE JUNK FOOD jsou čtyřlístek lokalizovaný mezi Prahou a Mělníkem a Mydlárně nezahrají poprvé. Kapela hraje poměrně rychlý, energický garage, punk, rock’n roll a se zvláštní nostalgickou patinou.

A tak se opět zde rýsuje skvělé hudební setkání, které bude plně odpovídat názvu celého turné. Prostě kdo přijde, určitě nebude „ničeho litovat“!

mar

( v sestavě najdeme dva členy Cirguz). Čtyřlístek – George Junk Food, Cheap Pete, Peroxid Love a Johnny I Don’t Care – jsou na začátku, ale evidentně připravení a „v plné zbroji“. Cítím mladost, neklid a za své hrdě pojali heslo Cheap, fast & easy!

Nejen Johny Cash měl rád černou barvu, „i always dress in black“, ale i THE JUNK FOOD ji pojali za sobě vlastní. K depešákům mají ale daleko, jejich parketou je garage, punk, rock’n’roll. Kapel podobného ražení u nás moc nejsou, ale jak je vidět první vlaštovky přilétají! Ve vlastním nákladu vypustili singl s názvem We Don’t Have a Hit, na kterém jsou dvě pecky přesně v duchu svého hesla Cheap, fast & easy! – perfektní a chytlavý písničky, s nepostradatelnou garážovou patinou. Jo, název singlu vtipně koresponduje s obsahem a osobně si nemyslím, že skladby jsou spíš hitový:). Mají svůj potenciál a THE JUNK FOOD to šlape! „Alone In My Town“ je postavená na odcizení ve své domovině, pocitem který poznal možná každý. Hudebně poměrně rychlý, energický garage, punk, rock’n roll a se zvláštní nostalgickou patinou ale The Animals, Mamas & The Papas. Závanem starých časů. Odcizení zůstává i ve „Screamin’ Blues“. Osobně si jdu raději zaběhat do lesa, ale THE JUNK FOOD dají nejspíš přednost pití levného vína.

Jak je vidět heslo „rock’n roll is dead“ neplatí a odpověděl bych názvem skladby Joey Ramona „rock’n roll is the answer“. Perfektní začátek se vším všudy a já se těším na živé vystoupení! Gabba Gabba Hey! )

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter