Divadlo ABC na Mělníku

Nekorektní politická fraška připomene nešvary současnosti

V mělnickém Masarykově kulturním domě se představí další umělecká scéna. A to Divadlo ABC s dnes velmi aktuální inscenací. Komedie Davida Mameta „Listopad“ totiž vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se každodenně setkáváme.

Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance téměř nulové. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Inscenaci připravil pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka a do hlavní role obsadil Michala Dlouhého. Premiéru měla hra v roce 2014 a již o rok později na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Že právem, o tom se přesvědčí diváci ve čtvrtek 23. března od 19 hodin.

mar

Z PŘEDSTAVENÍ Foto: Divadlo ABC